Sepet

Hesabım

Menü

Mağaza Filtresi


Hediye Tesbih

Tesbih Hediye Etmek

Bazıları ibadet amacıyla, Allah’ın adını anmak için, bazıları aksesuar olarak, bazılarıysa tesbih çekme alışkanlığından dolayı tesbih kullanır. Farklı amaçlarla kullanılsa da, kültürümüzde tesbih kullanmanın bu denli yaygın olması onu iyi bir hediye seçeneği haline getirmektedir. Tesbih elde taşınan ve sıklıkla kullanılan bir eşya olduğu için, her kullanımda hediye veren kişiyi hatırlatır.

Hediye alacağınız kişinin tesbihlere ilgisi varsa doğum günlerinde, babalar gününde ve sevgililer günü gibi özel günlerde tesbih hediye ederek onu mutlu edebilirsiniz.

Tesbih hediye etme geleneği oldukça eskidir. Kaynaklara göre Sultan I. Ahmed, kendi adıyla yaptırdığı camii şerifinde ilk cuma namazı kılınacağı zaman, gelen herkese bir öd ağacı tesbih hediye edilmesini emretmiştir. Seferden dönen paşaların da saraya hediye olarak değerli tespihler getirdiği ve saray tarafından devlet adamlarına hediye ve ödül olarak tespih verildiği bilinmektedir.

Hediye Tesbih Nasıl Seçilir?

Hediye tesbih seçerken renk, model ve boyut en önemli hususlardır. Hediye alınacak kişinin tesbih kullanım alışkanlığına göre model ve boyut seçilmesi en doğru olandır. Eğer bu konuda fikir sahibi değilseniz 7x11mm veya 8x12mm tane boyuna sahip tesbihler ortalama boyda ve genel kullanıma uygundur.

Daha sonra karar vermeniz gereken konu tesbihin hammadesi. Damla Kehribar, Sıkma Kehribar, Ağaç, Kuka, Narçıl, Katalin gibi hammaddelerden üretilen tesbihlerden seçim yapabilirsiniz.

Babamın Tesbihleri’inden aldığınız tüm tesbihler, kendi özel kutusu içinde, hediye etmeye uygun olarak gelir ve sipariş sırasında hediye notu yazabilirsiniz.